آیت‌الله خاتمی در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی: زنجان، دیار کریمان است

 | تاریخ ارسال: 1401/5/23 | 
آیت‌الله خاتمی در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی:
زنجان، دیار کریمان است
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: خوشبختانه استان زنجان به عنوان دیار کریمان شناخته شده و در عمل هم همینطور است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: آیت‌الله علی خاتمی، روز شنبه ۲۲مرداد در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی،اظهار کرد: مسئولین استان‌های بزرگ و برخوردار کشور در بازدید از مراکز خیریه استان زنجان، اظهار تعجب و شگفتی می‌کنند و مشارکت مردم در ایجاد مجموعه‌های خیریه را قابل تحسین می‌دانند.
وی با بیان اینکه انسان‌ها همچون دانه‌های تسبیح به یکدیگر متصل و مرتبط هستند، تصریح کرد: مشارکت‌های اجتماعی و ایجاد تشکل‌ها نه تنها برای ارتقاء جامعه، موثر می‌باشد بلکه ضروری است.
امام جمعه زنجان با بیان اینکه تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در دوران کرونا نمود بیشتری پیدا کرد، گفت: امور خیریه و مشارکت‌های اجتماعی در حوزه سلامت و درمان، هم باعث ایجاد حس همبستگی و آرامش در جامعه می‌شود و هم مانع نزول بلایا در اثر دعای مظلومان و محرومان می‌گردد.
وی خاطرنشان کرد: به عقیده جامعه‌شناسان، انسان ذاتا اجتماعی خلق شده و یکی از ابعاد اجتماعی بودن، نیاز انسان‌ها به یکدیگر است چرا که هیچکس قادر نیست به تنهایی همه نیازهای خود را مرتفع کند.
آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه فلسفه نامگذاری انسان به ریشه‌ی انس بازمی‌گردد، خاطرنشان کرد: انسان‌ها از تنهایی گریزانند و نیاز به کسانی دارند که با آنان مانوس و همراه باشند.
وی با اشاره به نامه ۵۳ نهج‌البلاغه، اظهار کرد: در این نامه امام علی (ع) خطاب به‏ مالک اشتر هنگامی که او را به فرمانداری «مصر» گمارد، می‌فرماید "فَإِنَّهُمْ صِنْفَانِ: إِمَّا أَخٌ لَکَ فِی الدِّینِ وَ إِمَّا نَظِیرٌ لَکَ فِی الْخَلْقِ" یعنی "آنان دو گروهند یا هم‌کیشان تو هستند یا همانندان تو در آفرینش" و این نشان می‌دهد نمی‌توانیم و نباید نسبت به همنوعان خود اعم از مسلمان یا غیرمسلمان بی‌تفاوت باشیم.
امام جمعه زنجان تصریح کرد: حکومت‌ها هرمقدار هم قوی و غنی و توانمند باشند، نمی‌توانند همه‌ی نیازهای مردم را تامین و برطرف کنند چرا که بخشی از نیاز بشر، احتیاج به عاطفه و همدردی است.
وی ادبیات فارسی را مملو از مفاهیم نوع‌دوستی عنوان کرد و افزود: آنجا که فردوسی اینگونه می‌سراید "به مردی که ملک سراسر زمین/ نیارزد که خونی چکد بر زمین" این یک بیت بر همه‌ی ارزش‌ها، تقدم دارد.
گفتنی است آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی، با حضور دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، دکتر حسین نجفی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خیرین و فعالان اجتماعی استان زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.

دفعات مشاهده: 125 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی: سمن‌ها، حلقه اتصال مردم و دولت هستند

 | تاریخ ارسال: 1401/5/23 | 
دکتر بختیاری در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی:
سمن‌ها، حلقه اتصال مردم و دولت هستند
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان گفت: سمن‌ها حلقه اتصال مردم و دولت هستند و برای تحقق همه‌جانبه‌ی سلامت در جامعه، لازم است از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بخش غیردولتی از جمله سمن‌ها و تشکل‌ها استفاده شود.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر حسن بختیاری روز شنبه ۲۲مرداد در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی اظهار کرد: سلامت فقط به معنای فقدان بیماری نیست بلکه در یک نگاه جامع که هم‌اکنون در دنیا مطرح است، همه‌ی ابعاد جسمی، روانی و اجتماعی را دربرمی‌گیرد و ما به عنوان متولیان سلامت باید این نگاه جامع و همه‌جانبه به شاخصه‌های سلامت را داشته باشیم و در این خصوص همکاری بخش غیردولتی و تشکل‌های سلامت‌محور ضرورت دارد.
وی با بیان اینکه در دنیا ۲۵ الی ۳۰ درصد حوزه سلامت توسط بخش دولتی و مابقی به صورت غیردولتی پشتیبانی می‌شود، خاطرنشان کرد: از آنجایی که سمن‌ها توسط گروه‌های مردمی مدیریت می‌شوند، جلب اعتماد عمومی در آنها بیشتر است و با توجه به تنوع گرایش‌ها و تخصصی شدن فعالیت آنها، با صرف هزینه‌ی کمتری می‌توان به نتایج مطلوب دست یافت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با تاکید بر شناسایی دقیق مشکلات حوزه سلامت و پرهیز از موازی‌کاری تشکل‌ها و خیریه‌ها، بر لزوم برنامه‌ریزی صحیح برای حل مشکلات تاکید کرد.
دکتر بختیاری ضمن اعلام آمادگی در خصوص استفاده از همه‌ی ظرفیت‌ها و امکانات دانشگاه‌علوم پزشکی زنجان برای انعکاس فعالیت‌ها و توانمندی‌های‌تشکل‌های مردمی و خیریه‌های استان، افزود: در این خصوص لازم است در رسانه‌های استان نیز بسترسازی مناسبی‌صورت گیرد چرا که شفاف‌سازی در این زمینه، باعث ایجاد اعتماد و همچنین اشاعه‌ی فرهنگ نوع‌دوستی در جامعه می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: خداوند متعال در آیه ۱۸ سوره حشر می‌فرماید "یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَلْتَنْظُرْ نَفْسٌ مَا قَدَّمَتْ لِغَدٍ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ خَبِیرٌ بِمَا تَعْمَلُونَ" یعنی "ای اهل ایمان، خداترس شوید و هر نفسی نیک بنگرد تا چه عملی برای فردای قیامت خود پیش می‌فرستد، و از خدا بترسید که او به همه کردارتان به خوبی آگاه است" و این نشان می‌دهد آنچه که برای ما ماندگار خواهد بود، توشه‌ای است که برای آخرت می‌فرستیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه با قرائت آیات ۱۹ و ۲۰ سوره حشر، ابراز امیدواری کرد: همه‌ی خیرین و نیک‌اندیشان به واسطه‌ی کارهای خیر و عملکرد مثبت خود، مصداق این آیات شریفه و از فائزون باشند.
گفتنی است آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی با حضور آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، دکتر حسین نجفی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خیرین و فعالان اجتماعی استان زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد. 

دفعات مشاهده: 126 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان: خیریه‌ها و سمن‌ها، ستون‌های پنهان جامعه هستند

 | تاریخ ارسال: 1401/5/23 | 
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان:
خیریه‌ها و سمن‌ها، ستون‌های پنهان جامعه هستند
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: تشکل‌های مردمی از جمله خیریه‌ها و سمن‌ها ستون‌های پنهان جامعه هستند و نقش آنان در حل مشکلات جامعه انکارناپذیر است.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر حسین نجفی روز شنبه ۲۲مرداد در آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی اظهار کرد: لازم است مسئولین، بسترها و زمینه‌های حضور و مشارکت مردم در عرصه‌های مختلف را فراهم کنند و در این خصوص تسهیلگر و کمک‌کننده باشند.
وی انقلاب اسلامی را از بزرگترین انقلاب‌های تاریخ بشریت عنوان کرد و افزود: وقوع انقلاب و تداوم آن با حضور و مشارکت مردم رقم خورد و همه‌ی وقایع اجتماعی از جمله عزاداری‌ها، جشن‌ها و خیریه‌ها به صورت جمعی و قائم به حضور مردم است.
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان انقلاب اسلامی ایران را مبتنی بر فرهنگ ایثار و شهادت دانست و گفت: این فرهنگ نیاز به فهم جمعی دارد که در دوران کرونا نیز به خوبی نمود پیدا کرد.
در ادامه این مراسم، فاطمه بشیرموسوی، مسئول هماهنگی سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی زنجان به ارائه‌ی گزارشی از فعالیت سمن‌ها و موسسات خیریه استان و حوزه فعالیت تشکل‌های مردم نهاد سلامت شهرستان‌های تابعه پرداخت و گفت: در حال حاضر ۸۳ تشکل مردم‌نهاد سلامت در حیطه‌های مختلفی از جمله آموزشی، پیشگیری، توانبخشی، پروژه‌های عمرانی، تامین تجهیزات و مددکاری در سطح استان فعالیت می‌کند.
وی به برشماری زمینه‌های مشترک همکاری سمن‌ها و خیریه‌های سلامت با دانشگاه علوم پزشکی زنجان پرداخت و اظهار کرد: ارائه تجربیات موفق و الگوها و ایده‌های برتر، همکاری در بحران‌ها و بلایا، همکاری در ارزیابی و پایش سلامت، برگزاری برنامه‌های آموزشی و توانمندسازی، همکاری در کمپین‌های سلامت و معرفی داوطلبان و خیرین سلامت جهت تقدیر و فرهنگسازی از جمله این زمینه‌ها است.
گفتنی است آئین نکوداشت روز ملی تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی با حضور آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان، دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر حسین نجفی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری و جمعی از معاونین و مدیران دانشگاه علوم پزشکی و خیرین و فعالان اجتماعی استان زنجان در سالن اجلاس مرکز همایش‌های بین‌المللی روزبه برگزار شد.
در پایان این مراسم از کلیه تشکل‌های فعال سلامت‌محور از جمله موسسات خیریه و سازمانهای مردم نهاد استان زنجان که طی سال ۱۴۰۰ در ارزیابی کشوری شرکت داشتند، سمن‌ها و خیریه‌های فعال شهرستان‌ها و نمایندگان بسیج جامعه پزشکی و کانون‌های دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی که در قالب گروه‌های جهادی فعالیت می‌کنند، تقدیر شد.
 

دفعات مشاهده: 129 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان: برای جذب دانشجوی بین‌الملل از پتانسیل بالایی برخورداریم

 | تاریخ ارسال: 1401/5/15 | 
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان:
برای جذب دانشجوی بین‌الملل از پتانسیل بالایی برخورداریم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در جلسه‌ی بررسی رشته داروسازی واحد بین‌الملل، گفت: دانشگاه برای جذب دانشجوی بین‌الملل از پتانسیل بالایی برخوردار است.
پایگاه خبری وبدا، زنجان: دکتر حسن بختیاری، شنبه ۱۵مرداد در جلسه‌ی روسای دانشگاه‌های کلان منطقه ۶ آمایش کشوری که باحضور دکتر حسن‌زاده مسئول هماهنگ‌کننده کلان منطقه‌ی ۶ آمایش کشوری وزارت بهداشت و دکتر محمدرضا زراعتی معاون آموزش دانشگاه علوم پزشکی زنجان، در محل اتاق جلسات معاونت آموزشی دانشگاه، ازطریق ویدیوکنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: هدف نهایی کلان منطقه، تلاش برای ارتقاء و استفاده‌ی بهینه از پتانسیل‌های همدیگر است.
وی، در ادامه ضمن قدردانی از زحمات ارزشمند دانشگاه‌ها و دانشکده‌های کلان منطقه‌ی ۶، خاطرنشان کرد: ما به عنوان مسئول دبیرخانه این کلان منطقه‌، تابع قوانین و مقررات وزارت متبوع هستیم و در راستای رسیدن به اهداف وزارت و تعالی کلان منطقه، تلاش می‌کنیم.
در این‌ جلسه، اعضاء حاضر نیز به بیان نقطه نظرات خود درخصوص رشته‌ی داروسازی پرداختند.
 

دفعات مشاهده: 976 بار   |   دفعات چاپ: 6 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان: باید پتانسیل‌های موجود را بالفعل کنیم

 | تاریخ ارسال: 1401/5/12 | 
دکتر بختیاری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان:
باید پتانسیل‌های موجود را بالفعل کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه این دانشگاه از پتانسیل‌های بالایی برخوردار است، گفت: باید ضمن شناسایی فرصت‌های موجود، نسبت به بالفعل کردن و مولدسازی آنها اقدام شود تا شاهد برقراری هرچه بیشتر عدالت باشیم.

پایگاه خبری وبدا-زنجان: دکتر حسن بختیاری در جلسه‌ای که روز سه‌شنبه ۱۱ مرداد، در پی بازدید از واحدهای مختلف دانشکده داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان، با حضور مسئولین ذیربط تشکیل شد، اظهار کرد: باید قدردان امکانات موجود بوده و با تمام ظرفیت از آنها به نحو احسن استفاده کرد.
وی به لزوم برنامه‌ریزی دقیق و ثروت‌افزایی از طریق دارایی‌های موجود تأکید کرد و افزود: امکانات، زیرساخت‌ها و بسترهای موجود در مجموعه دانشگاه و به ویژه دانشکده داروسازی بسیار ارزشمند و مغتنم است و باید نهایت استفاده از آن برده شود.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زنجان خطاب به مسئولین دانشکده داروسازی تصریح کرد: کمبودها و کاستی‌های جزئی نباید خللی در دستیابی دانشکده به اهداف خود وارد کند.
وی دانشکده داروسازی را بسیار مستعد ترقی و پیشرفت دانست و گفت: این دانشکده می‌تواند با امکانات موجود خود و استفاده بهینه از آنها، بخشی از نیازهای مربوطه دانشگاه را تامین کرده و ضمن صرفه‌جویی در هزینه‌ها، درآمدزایی نیز داشته باشد و این درآمدها می‌تواند صرف ارتقاء بخش‌های مختلف دانشکده از جمله پژوهش شود.
دکتر بختیاری با تاکید بر اهمیت بین‌المللی‌سازی دانشگاه و با اشاره به پتانسیل دانشکده داروسازی برای جذب دانشجوی بین‌الملل، تصریح کرد: پیگیری‌های لازم برای اخذ مجوز راه‌اندازی دوره‌های تحصیلی ۴ساله برای دانشجویان بین‌الملل صورت گرفته است و در صورت دریافت این مجوز، تمایل دانشجویان بین‌المللی برای ادامه تحصیل در این دانشگاه افزایش می‌یابد.  
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان در ادامه این جلسه ضمن شنیدن نقطه‌نظرات رئیس و معاونین آموزش و پژوهش دانشکده داروسازی، به صورت تفصیلی به سوالات آنان پاسخ و راهکارهای لازم را ارائه داد.     

 
 

دفعات مشاهده: 1162 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر